top of page

Úhel pohledu - Zážitková trasa Äußere Neustadt

DRESDEN

Úhel pohledu - Zážitková trasa Äußere Neustadt

Byla to láska na první pohled. „Äußere Neustadt není jen čtvrť hospod", si v roce 2000 řekla studentka architektury Katrin Jödicke a pustila se do své své diplomové práce, ve které se o své nevšední perspektivy podělila i s ostatními. Nápad vytvořit zážitkovou trasu byl tak na světě.


Od roku 2005 tak mohou obyvatelé a návštěvníci inspirujícím a vtipným způsobem poznávat jednotlivá zastavení, která prezentují typické prvky i skryté poklady této čtvrti.


Do výběru zastavení byli zapojeni obyvatelé Vnějšího Nového Města (Äußere Neustadt). Celkem bylo vybráno a koncipováno 27 zastavení. Z toho jich bylo doposud realizováno 10 a ty jsou součástí této trasy. Na většině zastavení jsou umístěny cedule s krátkými texty a ocelová deska zapuštěná do země.


Během putování k jednotlivým zastavením můžete poznávat a odhalovat další zajímavosti Vnějšího Nového Města. V průběhu trasy k tomu dostanete další tipy. Přejeme hodně zdaru při objevování a odhalování! Pokud se chcete o zážitkové trase dozvědět více, navštivte naše webové stránky: https://www.blickwinkel-dresden.de/

3.2 km

pesky.png

2 h

cas.png

10

zastaveni.png

Co cestou uvidíte?

R5013map_edited.jpg

Stáhněte si aplikaci

bottom of page